Prince2

PRINCE2® Foundation & Practitioner online

Kurset Foundation & Practitioner retter seg hovedsaklig mot personer med prosjektansvar slik som prosjekteiere og prosjektledere. Kurset er todelt. Første trinn (Foundation) gir en god basis for prosjektarbeid og -ledelse med PRINCE2. Dette gir deg en forståelse for roller, ansvarsområder og anvendelse av metoden.

Etter bestått eksamen i Foundation begynner trinn to. På dette nivået (Practitioner) lærer du om praktisk anvendelse av PRINCE2 samt om metodens prosesser, bestanddeler og teknikker. E-læringskurset (se demo) har en pedagogisk oppbygning og inkluderer interaktive oppgaver og veiledning fra akkrediterte instruktører. Dette er en effektiv vei til sertifisering som også gir deg muligheten til å studere samt forberede deg til eksamen i eget tempo og når du har ledig tid. Kurset tilbys på både norsk og engelsk.

Sertifiseringen til PRINCE2 Foundation gjennomføres som e-læring. Du vil få tilgang til Metiers læringsportal myMetier og kan aksessere kurset på enhver maskin med Internet Explorer eller Firefox. Metiers e-læringskurs i PRINCE2 Foundation gir deg:

  • En grundig gjennomgang av PRINCE2 som metode
  • Gode eksempler, sjekklister, fallgruver, praktiske caseoppgaver og tester som støtter effektiv læring og forståelse
  • En samlet oversikt over PRINCE2s temaer, prosesser og aktiviteter
  • Full fleksibilitet til å studere når og hvor du vil

Etter endt kurs skal du:

  • Kunne anvende PRINCE2s prinsipper, prosesser og temaer for god prosjektledelse.
  • Kunne tilpasse PRINCE2 til ulike prosjekter og prosjektomgivelser.
  • Bestå sertifiseringseksamen for både Foundation og Practitioner
  • Akkreditert faginnhold skrevet av de beste prosjektressursene i Metier, Norges ledende konsulenthus innenfor prosjektledelse. Innholdet er akkreditert av PRINCE2s fagorgan APMG og anerkjent av SKEMA Business School.
  • E-læringskurs delt inn i 21 leksjoner hvorav hver leksjon tar ca 1 time. Kurset er tilpasset erfaring og kapasitet. Du velger selv hva du ønsker å fokusere på.
  • Anerkjent pedagogikk som er basert på beste praksis for formidling av prosjektledelsesfaget. Utviklet på bakgrunn av 10 års erfaring og tilbakemelding fra flere enn 46 000 studenter.
  • Personlig nettmentor gjennom kurset som er tilgjengelig for faglig veiledning og praktiske spørsmål.
  • PRINCE2-manualen "Vellykket prosjektstyring med PRINCE2".
  • Online testeksamen for å øve til sertifiseringseksamen og sjekke hvordan du ligger an.
  • Nettbasert multiple choice eksamen med en varighet på 3 timer ved vårt eksamenssenter.
  • Sertifiseringsgaranti - følg vårt opplegg og du består eksamen.
  • Sertifiseringsbevis for å gjennomføre PRINCE2 Foundation & Practitioner.
  • PRINCE2 Foundation og Practitioner eksamen fra APMG - akkrediteringsorganet for PRINCE2
  • 60 PDU til PMP-sertifiserte fra Project Management Institute (25 for Foundation og 35 for Practitioner).

Foundation

  • Eksamenstype: Mulitple choice
  • Antall spørsmål: 75
  • Beståelseskrav: 50%
  • Ved norsk språk: 1 times varighet
  • Ved fremmed språk (engelsk): 1,5 times varighet

Practitioner

  • Eksamenstype:
  • Casebasert mulitple choice
  • Antall spørsmål: 108
  • Beståelseskrav: 55%
  • Ved norsk språk: 2,5 timers varighet
  • Ved fremmed språk (engelsk): 3 timers varighet

Eksamenene gjennomføres ved vårt sertifiseringssenter i Hoffsveien 70B på Smestad i Oslo.

Det anbefales at du har noe kompetanse innen prosjektledelse eller erfaring med arbeid som prosjektdeltaker, teamleder eller prosjektleder.

For å beholde Practitioner-tittelen må man gå opp til en kortversjon av Practitioner-eksamen innen fem år etter opprinnelig sertifisering.

Bestillingsskjema

Brukerinformasjon
Fakturainformasjon

Kursprogram PRINCE2 Foundation og Practitioner
Foundation e-læring
Start med en gang
Foundation eksamen
Practitioner e-læring
Start med en gang
Practitioner eksamen
Pris
19 900,-
Avmeldinger og flytting av eksamener
Bytte av eksamensdato må skje 10 dager før eksamen avholdes. Ved manglende oppmøte og avmelding senere enn 10 dager før eksamen faktureres eksamensavgiften i sin helhet.
Vennligst bruk kommentarfeltet for å informere oss om eventuelle spesielle behov tilknyttet eksamensgjennomføringen

Akkrediteringer

Kontakt

Oppgi epost eller telefon og vi tar kontakt med deg.

Navn:
Telefon:
Epostadresse:
Melding:

Practitioner

Dersom du allerede er sertifisert på Foundation nivå kan du ta kurs og gå opp til Practitioner-eksamen.