PRINCE2®-sertifisering for din bedrift?
PRINCE2®-sertifisering for din bedrift?
Vår erfaring er at sertifisering i PRINCE2 for virksomheter gir størst effekt når det organiseres som en gruppegjennomføring. Her er noen eksempler på hvordan dette kan foregå.
- Nettbasert kursløp for bedrifter
Et nettbasert kurs i PRINCE2 passer for virksomheter som har behov fleksibilitet til å gjennomføre PRINCE2-sertifiseringen over noe tid. Dette kan for eksempel organiseres med en felles fysisk eller webinarbasert kick-off for å skape engasjement. - Klasseromsbasert kursløp
Et klasseromsbasert kurs i PRINCE2 passer for virksomheter som ønsker å samle ansatte og gå gjennom PRINCE2 som en gruppe. Dette gir mulighet for gode diskusjoner. Et klasseromsbasert kursløp i PRINCE2 kan gjennomføres intensivt over noen dager eller spres utover noen uker med samlinger. - Kombinasjon av e-læring og klasserom
Ved å kombinere e-læring og klasserom får man fleksibilitet til å studere PRINCE2 samtidig som man har mulighet til å møtes for å diskutere med kollegaer. Samlingene kan være eksamensforberedende eller mer praktiske samlinger hvor man ser på hvordan PRINCE2 bør tilpasses virksomhetens prosjekter.
Vi har erfaring med å tilpasse sertifiseringsløp i PRINCE2 for små og store virksomheter på tvers av bransjer og sektorer. Fyll ut skjemaet til høyre så tar vi kontakt for å tilpasse et opplegg som passer for deg og kollegaene dine.
Fordeler med PRINCE2 for virksomheter og organisasjoner:
- Bruk av PRINCE2 fremmer læring og kontinuerlig forbedring i organisasjonen
- PRINCE2 er anerkjent, og gir et felles språk for alle som jobber i prosjekter
- PRINCE2 gir klarhet i prosjektdeltakernes roller, ansvar og myndighet
- Metoden sørger for at prosjektet leverer resultater og klargjør hva prosjektet vil levere, hvorfor, når,
fra hvem og for hvem. - PRINCE2 underbygger innføring av virksomhetens egen metode/prosjektmodell
- Sikrer at alle interessenter er riktig representert i planlegging og beslutning
- Tilgang til et sett med praktiske tips, sjekklister, logger og maler for styring av ledelse av prosjekt
Kontakt oss
Noen av Metier OEC Academys kunder
